KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13803056
nr 1380 3056
Bengt Arne Linderos
(1929-1989), Sverige
Oljemålning, Interiör med utsikt. Signerad BAL. Olja på duk, 51x60, yttermått inklusive ram: 54x62 cm
Bengt Arne Linderos (BAL), svensk bildkonstnär född 1929, död 1989.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 22 februari 2021
kl 18:24:03
20/2 12:53:42
Bengt Arne Linderos
Läs mer om Bengt Arne Linderos